Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet
Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır
01.11.2021

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır


Baharat


Baharatlar, çeşitli bitki ve ağaçların tohumlarından, kabuğundan, köklerinden, meyvelerinden veya gövdelerinden gelir. Hem tatlı hem de tuzlu yemekleri geliştirmek için kullanılırlar. Bazı aşçılar, daha yoğun bir lezzet için baharatlarını ezmek veya öğütmek yerine bütün olarak tercih eder. Biber tozu, öğütülmüş tarçın, öğütülmüş karanfil, tartar kreması, kimyon, sarımsak tozu, öğütülmüş ve taze zencefil, kuru hardal, hindistan cevizi, soğan tozu, kırmızı biber, siyah ve kırmızı biber ve tuz gibi en popüler olanlardan bazılarını stoklayın. Meksika baharatı, İtalyan baharatı ve beş baharat tozu gibi baharat karışımları da mevcuttur.Baharat Nasıl satın alınır?Baharatın tazeliğini renk ve aromaya göre değerlendirebilirsiniz. Taze olduğunda çoğu baharatın parlak, zengin bir rengi ve güçlü bir aroması vardır. Taze baharat kullandığınızdan emin olmak için her zaman küçük miktarlarda satın alın. Eski baharatları yılda bir kez değiştirin. Ayrıca baharat takımlarına göz atmak için dekorarya.com/baharat-takimlari


Baharatlar Nasıl Saklanır?


Baharatlarınızı sıkıca kapatın ve serin ve kuru bir yerde saklayın. Bütün baharatlar 2 yıla kadar taze kalırken, öğütülmüş baharatlar 6 aylık raf ömrüne sahiptir.

Kırmızı biber ve kırmızı biber gibi kırmızı baharatları buzdolabında saklayın. Renklerini koruyacaklar ve lezzetlerini daha uzun süre koruyacaklar.

Nemi dışarıda tutmak ve rezene tohumu gibi oldukça aromatik bir baharattan istediğiniz tadı korumak için kullanımdan hemen sonra şişe kapaklarını sıkıca değiştirin.

Şişeye daldırırken ölçü kaşığınızın tamamen kuru olduğundan emin olun. Nem, tarçın gibi aromatik bir baharatın lezzetini çabucak bozabilir. Ve kepçeden sonra seviye atlayın.

Baharatları ve otları doğrudan şişeden buharda pişirilen bir tencerenin üzerine serpmeyin. Buhar, baharat şişesine gizlice girebilir ve baharatlarınızın gücünü azaltabilir. Yenibahar gibi öğütülmüş baharatların neden şişede sertleşip kekleştiğini merak ediyorsanız, suçlu buhar olabilir.

Baharatları ve otları ısıdan ve doğrudan güneş ışığından uzak tutun. Kurutulmuş defne yaprağı gibi yaygın olarak kullanılan bir bitki bile ocaktan uzak tutulmalıdır.

BAHARAT TAKIMIBAHARAT RAF ÖMRÜ


Baharatınızın asalını geçip geçmediğini nasıl anlarsınız? Her bitki ve baharatın raf ömrü farklıdır ve her yaştan, en iyi koşullarda bile. Otlarınızı ve baharatlarınızı - ve satın almayı düşündüklerinizi - taze göründüklerini, solmadıklarını ve belirgin aromatik olduklarını görmek için kontrol edin. Bozulma tespit ettiğiniz anda bunları değiştirin.
Otların ve baharatların raf ömrü de forma ve bitki kısmına göre değişiklik gösterecektir. Kesilmiş veya toz haline getirilmiş olanlar havaya maruz kalan daha fazla yüzey alanına sahiptir ve bu nedenle, örneğin bütün otlar ve baharatlardan daha hızlı bir şekilde lezzetlerini kaybederler. İşte bazı yönergeler:


BÜTÜN BAHARATLAR VE BİTKİLER:    


Yapraklar ve çiçekler    1 ila 2 yıl
Tohumlar ve kabuklar    2 ila 3 yıl
kökler    3 yıl
 


ÇEKİRDEĞİ BAHARATLAR VE BİTKİLER:    


Yapraklar    1 yıl
Tohumlar ve kabuklar    1 yıl
kökler    2 yı

Blog Son Eklenenler
İç Tasarımda Kontrastın Önemi
07.11.2021

İç Tasarımda Kontrastın Önemi

İç Tasarımda Kontrastın Önemi İç tasarım meraklıları, bir odanın ilk izleniminin ne kadar önemli olabileceğini bilir. Öğeleri görsel olarak çok çarpıcı olduğu için ilk bakışta nefesinizi kesen bazı alanlar var, ancak yine de birbirine uyuyor. Diğer odalar neredeyse bir şey eksik gibi düz düşüyor. Kontrast, bu unutulmaz mekanlara etkisini veren gizli bileşendir. Doğru kullanıldığında, bu temel tasarım ilkesi, aynı anda bir araya getirirken iç mekanlarınıza büyük miktarda görsel ilgi katabilir.

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!
04.11.2021

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!

Ev Dekorasyon Tarzım Nedir? Dikkat gerektiren bir alanınız var mı veya yeni bir kendin yap ev yeniden tasarım projesine hazır mısınız? Başlamadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var - hangi ev dekor stilinin evinize ve kişiliğinize uygun olduğuna karar verdiniz mi? “Peki, benim tasarım stilim nedir?” sen sor.

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır
01.11.2021

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır

Baharat Baharatlar, çeşitli bitki ve ağaçların tohumlarından, kabuğundan, köklerinden, meyvelerinden veya gövdelerinden gelir. Hem tatlı hem de tuzlu yemekleri geliştirmek için kullanılırlar. Bazı aşçılar, daha yoğun bir lezzet için baharatlarını ezmek veya öğütmek yerine bütün olarak tercih eder. Biber tozu, öğütülmüş tarçın, öğütülmüş karanfil, tartar kreması, kimyon, sarımsak tozu, öğütülmüş ve taze zencefil, kuru hardal, hindistan cevizi, soğan tozu, kırmızı biber, siyah ve kırmızı biber ve tuz gibi en popüler olanlardan bazılarını stoklayın.

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?
26.10.2021

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?

Büyünün ne olduğunu biliyor musun? Enfes iç mekanlara sahip mutlu bir evdir. Görkemli antikalarla bir ev tasarlamak ister misiniz? Eski ev dekoratif öğelerini birleştirmekmodern bir evde neredeyse inanılmaz görünüyor değil mi? Asırlık ev dekoratif öğelerinin 21. yüzyıldaki bir evde yer alacağını hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Peki, size söyleyelim, antikalar modern iç mekanların anahtarıdır. Antikalar her geçen gün popülerliğini artırıyor.

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI
23.10.2021

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI Orta sehpa , oturma odası tasarımınızın önemli bir parçasıdır. Bu yüzden bu tablonun seçimine tüm sorumlulukla yaklaşmalı ve ideal modeli seçmelisiniz. Mükemmel orta sehpa, atıştırmalıklara ulaşmak için doğru boyutta, kitapları ve hatta ayaklarınızı destekleyecek kadar sağlam ve estetik olarak uyum sağlamalıdır.

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
19.10.2021

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER Herhangi bir alanı yeniden tasarlarken, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, asla gözden kaçırılmaması gereken bir unsur vardır: aksesuarlar . Aksesuarların Önemi ve Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Aksesuarlar olmadan, ne kadar güzel dekore edilmiş veya döşenmiş olursa olsun, mekanlarınız inanılmaz derecede sevilmeden görünecek ve hissedilecektir. Aksesuarları, görsel ilgi ve ayrıntı sunan bir pastanın üzerine krema olarak düşünün. Aksesuarlarınızı tasarım sürecinde tedarik ederseniz, odanız/odalarınız eksiksiz görünecektir.

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR
16.10.2021

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR Fırıncılar olarak fırın tepsilerimiz, kullandığımız herhangi bir malzeme veya sahip olduğumuz herhangi bir beceri kadar önemlidir. Kaliteli fırın tepsileri kullanmak, unlu mamullerinizi olabilecekleri en iyi hale getirmede uzun bir yol kat edecektir! Bazı yeni tavalar için pazardaysanız, pişirme ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?
12.10.2021

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?

İyi döşenmiş bir dekor için renk seçimi, iç tasarım kurallarından birini uyguladığınızda kolaydır. Bu zamana göre test edilmiş kılavuzlar, ev dekorunuzda kullanmak için en uyumlu renkleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.