Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet
FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR
16.10.2021

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIRFIRIN TAVASI MALZEMELERI: METAL, CAM VE DAHA FAZLASI


Bir fırın tepsisi seçerken tavayı yapmak için kullanılan malzeme büyük bir husustur. Metal, cam, silikon ve daha fazla seçenekle bunalmış hissetmek kolaydır. Seçimi kolaylaştırmak için bunları aklınızda bulundurun.


Genel olarak konuşursak, çoğu metal fırın tepsisi alüminyumdan yapılmıştır. Alüminyum dayanıklıdır ve ısıyı iyi ve eşit şekilde iletir, bu da onu fırın tepsileri için mükemmel bir seçim haline getirir.


Eloksallı alüminyum gibi alüminize çelik de bir seçenektir. Bunlar daha kalın, daha pahalı tavalar olma eğilimindedir. Her ikisini de kullandım ve her birini farklı sebep ve amaçlarla beğendim. Alüminize çelik, bir miktar yapışmaz koruma sağlar ve anodize edilmiş alüminyum, asidik hamurlarla reaktif değildir.

Cam metalden çok farklıdır. Isıyı iletmek için pek iyi bir iş yapmaz, bu nedenle camın kendisi, bu ısıyı tava içindeki her şeye aktarmadan çok ısınır. Cam ayrıca bir alüminyum tavadan daha fazla ısıyı tutar, bu nedenle cam bir tavada pişirilen kek gibi bir şeyin genellikle aşırı pişmiş kenarları olur. Genel olarak, cam tavaların iyice pişmesi daha uzun sürer. Kenarların aşırı pişmesini önlemek için cam tepsiler kullanırken pişirme sıcaklığını yaklaşık 25° düşürmek de genellikle iyi bir fikirdir.
Silikon tavalar da ısıyı iletmede pek iyi değildir. Daha önce bir silikon altlık üzerinde kurabiye pişirdiyseniz, muhtemelen kurabiyelerin alt kısımlarının doğrudan tavada pişirilmiş gibi kahverengileşmediğini bileceksiniz. Şimdi bunun hamurlarınızı ve hamurlarınızı çarptığını ve çevrelediğini hayal edin. Silikon tavalarla pişiriyorsanız, pişmiş ürünlerinizin iyice pişmesi için biraz pişirme süresi eklemeyi planlayın.

Taş eşya zor. Farklı olanların farklı kıvamları ve malzemeleri vardır, bu nedenle bir tavadan diğerine tutarsız sonuçlar almanız olasıdır.
Aksi belirtilmedikçe, burada BoB'da paylaştığım tüm pişirme tarifleri için metal bir tava kullanıyorum. Başka tür bir tavada pişirirseniz, bunun sonucu etkileyeceğini unutmayın.FIRIN TAVASI KALINLIĞI: TEK VE ÇOK KATMANLI


Doğru kalınlıktaki fırın tepsisini seçmek genellikle tercihe bağlıdır. İnce, tek katmanlı tavalar oldukça ucuz ve hafif olma avantajına sahiptir, ancak çok dayanıklı değildirler ve ısıyı her zaman eşit şekilde iletmezler.
Daha kalın, çok katmanlı tavalar daha pahalıdır, ancak kesinlikle daha dayanıklıdırlar. Ayrıca, bunları kullanarak daha tutarlı sonuçlar elde edeceksiniz.


Yalıtımlı tavalar tam da düşündüğünüz gibi. Özel katmanlar aracılığıyla tavaya bir miktar yalıtım sağlarlar, yani üzerinde ne varsa pişirmek daha uzun sürer. Bu, belirli durumlarda tercih edilebilir, ancak muhtemelen günlük pişirme için mükemmel bir seçim değildir.


Sonuç olarak, daha kalın, daha sağlam bir tava için biraz fazladan ödeme yapmanın uzun vadede buna değeceğine inanıyorum çünkü bu kadar çabuk değiştirilmesi gerekmeyecek ve en iyi sonuçları verecektir.

fırın pişirme kabıYapıştıran, YapıştırmayanBu tamamen tercihle ilgili. Yapışmaz tavalar, fırınlanmış ürünlerin yapışmasını önlemeye yardımcı olur ve ayrıca temizliği kolaylaştırır, ancak çeşitli yüzeylerin ne kadar dayanıklı olduğu konusunda kesinlikle farklılıklar vardır.
Yapışmaz kaplaması olmayan tavalar, pişmiş ürünlerinizin yapışmamasını sağlamak için biraz daha fazla çaba gerektirecektir. Tavalarınızı hizalamak için parşömen kağıdı kullanıyorsanız, gerçekten yapışmaz bir yüzeye ihtiyacınız yoktur.


FIRIN TAVASI RENKLERI: AÇIK VE KOYU


Tüm bunlardan tek bir şey alacaksanız, o da şu olsun: Koyu tava kullanmayın.
Muhtemelen ilkokul fen dersinde koyu renklerin açık renklerden daha fazla ısıyı emdiği öğretildi. Bu kesinlikle fırın tepsileri için geçerlidir. Koyu renkli kaplamalı tavalar, dış kenarları ve tabanı daha hızlı pişirecek ve orta kısmı az pişmiş halde bırakacaktır. Ortası bitene kadar pişirirseniz kenarları fazla pişmiş demektir.
Açık renkli tavalar ise daha eşit pişirme sunar, böylece pişmiş mallarınız iyice pişer. Açık renkli tavaları karanlık muadillerine göre kullanmanın sonuçlarından çok daha mutlu olacağınıza gerçekten inanıyorum.


Gerçekten açık veya koyu olmayan tavalar için, biraz daha koyu bir kabuk (kekler, barlar vb. için) veya daha koyu alt kısımlar (kurabiyeler için) sorun değilse fazla ayar yapmanız gerekmeyebilir. Pişirme süresinden birkaç dakika sonra tıraş olmak yeterli olabilir.


Değiştirmeye hazır olmadığınız gerçekten koyu renkli tavalarınız varsa, fırının sıcaklığını yaklaşık 25°F düşürmeyi deneyin ve daha birkaç dakikası olmadığında pişirdiğiniz şeye bir göz atın. En sevdiğiniz tariflerle en iyi neyin işe yaradığını bulmak için biraz deneme yapmanız gerekebilir.


FIRIN TAVASI ŞEKILLERI: AÇILAR VE DERINLIK

Şekil, kek, kek ve daha fazlasını pişirmek için kullanılan yuvarlak, kare, dikdörtgen ve diğer boyuttaki tavalar için bir faktördür. Tencerenin kenarlarının şeklini dikkate aldığınızdan emin olun. Bu taraflar eğimliyse, pişmiş ürünleriniz de eğimli olacaktır.


Örneğin, kenarları eğimli tavalarla yapılan bir pasta keki de istiflenmeyecek, donması daha zor olacak ve biraz yamuk görünmeyecektir. Ancak düz kenarlı tavalar kullanmak, daha iyi istiflenecek ve daha sağlam olduğunu kanıtlayacak estetik açıdan daha hoş bir sonuç verecektir.
Tava şeklinin bir parçası olarak, kenarlarının yüksekliğini de göz önünde bulundurun. Bir fırın tepsisinin yaklaşık 1 inçlik bir kenarı olacaktır. Diğer fırın tepsileri değişen yüksekliklere sahip olacaktır. Gerekli tava yüksekliğini belirtip belirtmediğini görmek için kullandığınız tarifi kontrol ettiğinizden emin olun. Çoğu kullanım için, kek ve kek gibi şeyler pişirirken 2 inçlik yükseklik işe yarar. Pasta tarifleri, derin bir tavaya ihtiyacınız olup olmadığını belirtmelidir. Cheesecake'ler, bazı kekler ve (elbette) Bundt keklerinin farklı gereksinimleri olacaktır.

Blog Son Eklenenler
İç Tasarımda Kontrastın Önemi
07.11.2021

İç Tasarımda Kontrastın Önemi

İç Tasarımda Kontrastın Önemi İç tasarım meraklıları, bir odanın ilk izleniminin ne kadar önemli olabileceğini bilir. Öğeleri görsel olarak çok çarpıcı olduğu için ilk bakışta nefesinizi kesen bazı alanlar var, ancak yine de birbirine uyuyor. Diğer odalar neredeyse bir şey eksik gibi düz düşüyor. Kontrast, bu unutulmaz mekanlara etkisini veren gizli bileşendir. Doğru kullanıldığında, bu temel tasarım ilkesi, aynı anda bir araya getirirken iç mekanlarınıza büyük miktarda görsel ilgi katabilir.

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!
04.11.2021

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!

Ev Dekorasyon Tarzım Nedir? Dikkat gerektiren bir alanınız var mı veya yeni bir kendin yap ev yeniden tasarım projesine hazır mısınız? Başlamadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var - hangi ev dekor stilinin evinize ve kişiliğinize uygun olduğuna karar verdiniz mi? “Peki, benim tasarım stilim nedir?” sen sor.

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır
01.11.2021

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır

Baharat Baharatlar, çeşitli bitki ve ağaçların tohumlarından, kabuğundan, köklerinden, meyvelerinden veya gövdelerinden gelir. Hem tatlı hem de tuzlu yemekleri geliştirmek için kullanılırlar. Bazı aşçılar, daha yoğun bir lezzet için baharatlarını ezmek veya öğütmek yerine bütün olarak tercih eder. Biber tozu, öğütülmüş tarçın, öğütülmüş karanfil, tartar kreması, kimyon, sarımsak tozu, öğütülmüş ve taze zencefil, kuru hardal, hindistan cevizi, soğan tozu, kırmızı biber, siyah ve kırmızı biber ve tuz gibi en popüler olanlardan bazılarını stoklayın.

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?
26.10.2021

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?

Büyünün ne olduğunu biliyor musun? Enfes iç mekanlara sahip mutlu bir evdir. Görkemli antikalarla bir ev tasarlamak ister misiniz? Eski ev dekoratif öğelerini birleştirmekmodern bir evde neredeyse inanılmaz görünüyor değil mi? Asırlık ev dekoratif öğelerinin 21. yüzyıldaki bir evde yer alacağını hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Peki, size söyleyelim, antikalar modern iç mekanların anahtarıdır. Antikalar her geçen gün popülerliğini artırıyor.

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI
23.10.2021

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI Orta sehpa , oturma odası tasarımınızın önemli bir parçasıdır. Bu yüzden bu tablonun seçimine tüm sorumlulukla yaklaşmalı ve ideal modeli seçmelisiniz. Mükemmel orta sehpa, atıştırmalıklara ulaşmak için doğru boyutta, kitapları ve hatta ayaklarınızı destekleyecek kadar sağlam ve estetik olarak uyum sağlamalıdır.

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
19.10.2021

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER Herhangi bir alanı yeniden tasarlarken, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, asla gözden kaçırılmaması gereken bir unsur vardır: aksesuarlar . Aksesuarların Önemi ve Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Aksesuarlar olmadan, ne kadar güzel dekore edilmiş veya döşenmiş olursa olsun, mekanlarınız inanılmaz derecede sevilmeden görünecek ve hissedilecektir. Aksesuarları, görsel ilgi ve ayrıntı sunan bir pastanın üzerine krema olarak düşünün. Aksesuarlarınızı tasarım sürecinde tedarik ederseniz, odanız/odalarınız eksiksiz görünecektir.

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR
16.10.2021

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR Fırıncılar olarak fırın tepsilerimiz, kullandığımız herhangi bir malzeme veya sahip olduğumuz herhangi bir beceri kadar önemlidir. Kaliteli fırın tepsileri kullanmak, unlu mamullerinizi olabilecekleri en iyi hale getirmede uzun bir yol kat edecektir! Bazı yeni tavalar için pazardaysanız, pişirme ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?
12.10.2021

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?

İyi döşenmiş bir dekor için renk seçimi, iç tasarım kurallarından birini uyguladığınızda kolaydır. Bu zamana göre test edilmiş kılavuzlar, ev dekorunuzda kullanmak için en uyumlu renkleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.