Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet
İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!
04.11.2021

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!

Ev Dekorasyon Tarzım Nedir?Dikkat gerektiren bir alanınız var mı veya yeni bir kendin yap ev yeniden tasarım projesine hazır mısınız? Başlamadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var - hangi ev dekor stilinin evinize ve kişiliğinize uygun olduğuna karar verdiniz mi?


“Peki, benim tasarım stilim nedir?” sen sor. Doğru bir cevap almak için aşağıdaki kısa ve eğlenceli testi yapın. 10 sorumuzla hayalinizdeki ev estetiğine bir isim koyabileceksiniz. Cevap verebileceksiniz, ev dekor tarzım daha Orta Yüzyıl Modern mi yoksa Endüstriyel mi? Shabby Chic'e mi yoksa Modern Klasik'e mi yaslanıyorum? Ev tasarımından biraz ilham alarak, ev tasarımı projenizin çarklarını çalıştırabilirsiniz.Ev tasarım stilinizi göz önünde bulundurarak dekorasyon yaparken uymanız gereken 3 kural:


Artık iç tasarım testimiz sayesinde ev estetiğinizin ne olduğu hakkında net bir fikriniz olduğuna göre, işte kendin yap ev dekorasyonunda başarılı olmak için üç önemli kuralımız. Evinizi profesyonel bir tasarımcının tasarladığı gibi gösterebilirsiniz - bankayı bozmadan!


Kural 1: Tasarım stilinizi ezbere bilin.


Kabul edelim - bazı ev dekor stillerinin birbiriyle karıştırılması kolaydır (merhaba, Minimalist ve İskandinav!). Peki taklit etmeye çalıştığınız tasarımın gerçekten tarzınızı yansıttığından nasıl emin olabilirsiniz?


Adım 1: Bir ev estetiği testi ile başlayın.


Benim Dekorasyon Tarzım Nedir? bölümümüzle başlayın. Sınav! Hızlı, tamamen görsel ve alması eğlenceli. Şaşırmış olabilirsiniz - sonunda elde ettiğiniz (ve size gerçekten uyan) stil, baştan beri hayal ettiğinizden biraz farklı olabilir! Ayrıca, aramanızı daraltmak için gerekli tasarım kelimesini de verecektir. Ev dekorasyonu parçaları ararken, evinize en uygun olanı bulmanıza yardımcı olması için "endüstriyel", "kıyı" veya "boho" gibi kelimeler yazabilirsiniz!


Adım 2: Alanınıza iyi bakın.


Tarzınızı belirledikten sonra , bir sonraki temel adımınız alanınızı incelemektir. Kartlarda tam bir yenileme var mı? Yoksa tarzınızı taklit etmek için burada ve orada bazı aksesuarlara mı ihtiyacınız var? Evinizin hangi alanları sizin için çalışıyor ve hangileri çalışmıyor? Evinizin bol miktarda doğal ışık alması önemli mi? Yoksa yapay ışık yeterli mi?


Açık fikirli ve esnek bir bakış açısına sahip olmak, size neyin uygun olduğunu anlamanızı kolaylaştıracak ve sizi mutlu edecektir.


Adım 3: İlham alın.


Ahhh, bu muhtemelen en sevdiğimiz adımlardan biri. Bir adım geri atın, rahatlayın ve yaratıcı enerjinin akmasına izin verin. Pinterest gibi sitelerden, en sevdiğiniz ev dekorasyonu dergilerinde ve hatta filmlerde veya TV dizilerinde ev dekorasyonu ilhamı arayın.


Ayrıca, etrafınızdaki alanlardan ilham alın. Gerçek yaşanmış evlerden ilham almak, alanınızın benzer bir düzen veya öğelerle nasıl görünebileceğini görselleştirmenin harika bir yoludur. Bazı resimleri kaydedin ve iç tasarım ruh hali tahtanızı oluşturmak için bir araya getirin. Evlerinde sevdiğiniz demirbaşlar, mobilyalar veya sanat eserleriyle karşılaştığınızda bir arkadaşınızdan tavsiye isteyin.

İç Dekorasyon


Kural #2: seçin, düşünün, küratörlük yapın.


Bu nedenle, kendin yap iç tasarımının izlenmesi gereken ikinci kuralına geçin: öğeleri akıllıca seçin, alanınızın özünü göz önünde bulundurun ve mutlu duyguları getirmek için küratörlük yapın.


İlk olarak, kendinizin (ve ailenizin) uzun vadede kullandığını ve keyif aldığını gördüğünüz stil öğelerini ve aksesuarları seçin. Mekanımızın tarzımızı özetlemesini istesek de, pratiklik ve işlevsellik yine de yaşanabilir, konforlu bir ev yapar.


İkinci olarak, aydınlatmayı, ölçümleri vb. düşünün. Tarzınızı yansıtan her şey için alışveriş yapmak kolaydır. Ama mesele şu ki, bu eşyaların hepsi evinize uyacak şekilde yapılmadı. Alanınızın günün her saatinde aldığı ışık miktarını göz önünde bulundurun ve alanınızı aydınlatabilecek boya renkleri ve aydınlatma seçin. Uygun mobilya bulduğunuzdan emin olmak için odanızın boyutları hakkında not alın.


Son olarak, yalnızca sizi mutlu eden şeyleri getirerek ev estetiğinizi iyileştirin. Dağınıklık hiçbir erkeği mutlu etmez - ve biz de bu ilkeye göre yaşıyoruz. Gerçekten göze çarpan bir alan yaratmak için aksesuarla uğraşmayı kolaylaştırın. Bize güven; Ezici bir şekilde tasarlanmış bir alana sahip olmak yerine, öğeleri birer birer yavaşça eklemek daha iyidir.


Kural #3: Belirlediğiniz bütçe dahilinde çalışacağınıza söz verin.

Son kuralımız, çoğu DIY tasarımcısının bocaladığı yerdir. Bazıları için, hayallerindeki ev tasarımını görselleştirmenin zirvesi, bir bütçe konuşması gündeme gelir gelmez yıpranır. Ancak bütçeniz dahilinde çalışmak korkuyla karşılanmamalı ve yaratıcı potansiyelinizi boğmamalıdır. Hayalinizdeki ev dekorundan ödün vermeden bütçenize nasıl bağlı kalabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:


Zaten sahip olduğunuz öğeleri yeniden kullanın.
İhtiyacınız olan şeye zaten sahip olabilirsiniz. Halihazırda sahip olduğunuz her öğeyi kategorilere ayırın ve hala amacına ve aradığınız stile hizmet edip etmediğini belirleyin. Aradığınızdan tamamen farklı bir estetiğe sahip eşyalarınız var mı? Ekstra para için bir garaj satışı düzenleyin veya bunları en yakınınızdaki hayır kurumuna bağışlayın .


Bir garaj satışına veya ikinci el bir mağazaya dalın.
Başka birinin istenmeyen eşyaları sizin hazineniz olabilir. Bu kuruluşlar, hem eski hem de yeni her tarzın bir karışımıdır ve kolay bir dikkat dağıtıcı haline gelebilir. Bu yüzden unutmayın - gözler ödülde.


Eşleştirmek yerine karıştırmaya odaklanın.


Bir mobilya takımı gibi büyük biletleri tek seferde satın almak, ihtiyacınız olan her şeyi bir kerede almanın bir yolu gibi görünebilir. Ancak bütçenizi daha hızlı tüketebilir ve alanınızı gerçekten kişiselleştirme yeteneğinizi kısıtlayabilir. Gerçek bir profesyonel gibi tasarlamak için öğelerinizi, özellikle de mobilyalarınızı karıştırıp eşleştirmekten korkmayın. Bir odak noktası tutun ve tamamlayıcı aksesuarlar ekleyin.
Elinizi ev parçalarınızı DIY yaparken deneyin.


Shabby Chic ve Industrial gibi iç tasarım stilleri, diğerlerinin yanı sıra, biraz sabır ve dirsek yağı ile çoğaltılması kolay, yaşanmış parçalara sahiptir. Kendin Yap ile yaratıcılığınızı serbest bırakabilir ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız tasarım parçaları yaratabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
İç Tasarımda Kontrastın Önemi
07.11.2021

İç Tasarımda Kontrastın Önemi

İç Tasarımda Kontrastın Önemi İç tasarım meraklıları, bir odanın ilk izleniminin ne kadar önemli olabileceğini bilir. Öğeleri görsel olarak çok çarpıcı olduğu için ilk bakışta nefesinizi kesen bazı alanlar var, ancak yine de birbirine uyuyor. Diğer odalar neredeyse bir şey eksik gibi düz düşüyor. Kontrast, bu unutulmaz mekanlara etkisini veren gizli bileşendir. Doğru kullanıldığında, bu temel tasarım ilkesi, aynı anda bir araya getirirken iç mekanlarınıza büyük miktarda görsel ilgi katabilir.

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!
04.11.2021

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!

Ev Dekorasyon Tarzım Nedir? Dikkat gerektiren bir alanınız var mı veya yeni bir kendin yap ev yeniden tasarım projesine hazır mısınız? Başlamadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var - hangi ev dekor stilinin evinize ve kişiliğinize uygun olduğuna karar verdiniz mi? “Peki, benim tasarım stilim nedir?” sen sor.

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır
01.11.2021

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır

Baharat Baharatlar, çeşitli bitki ve ağaçların tohumlarından, kabuğundan, köklerinden, meyvelerinden veya gövdelerinden gelir. Hem tatlı hem de tuzlu yemekleri geliştirmek için kullanılırlar. Bazı aşçılar, daha yoğun bir lezzet için baharatlarını ezmek veya öğütmek yerine bütün olarak tercih eder. Biber tozu, öğütülmüş tarçın, öğütülmüş karanfil, tartar kreması, kimyon, sarımsak tozu, öğütülmüş ve taze zencefil, kuru hardal, hindistan cevizi, soğan tozu, kırmızı biber, siyah ve kırmızı biber ve tuz gibi en popüler olanlardan bazılarını stoklayın.

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?
26.10.2021

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?

Büyünün ne olduğunu biliyor musun? Enfes iç mekanlara sahip mutlu bir evdir. Görkemli antikalarla bir ev tasarlamak ister misiniz? Eski ev dekoratif öğelerini birleştirmekmodern bir evde neredeyse inanılmaz görünüyor değil mi? Asırlık ev dekoratif öğelerinin 21. yüzyıldaki bir evde yer alacağını hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Peki, size söyleyelim, antikalar modern iç mekanların anahtarıdır. Antikalar her geçen gün popülerliğini artırıyor.

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI
23.10.2021

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI Orta sehpa , oturma odası tasarımınızın önemli bir parçasıdır. Bu yüzden bu tablonun seçimine tüm sorumlulukla yaklaşmalı ve ideal modeli seçmelisiniz. Mükemmel orta sehpa, atıştırmalıklara ulaşmak için doğru boyutta, kitapları ve hatta ayaklarınızı destekleyecek kadar sağlam ve estetik olarak uyum sağlamalıdır.

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
19.10.2021

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER Herhangi bir alanı yeniden tasarlarken, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, asla gözden kaçırılmaması gereken bir unsur vardır: aksesuarlar . Aksesuarların Önemi ve Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Aksesuarlar olmadan, ne kadar güzel dekore edilmiş veya döşenmiş olursa olsun, mekanlarınız inanılmaz derecede sevilmeden görünecek ve hissedilecektir. Aksesuarları, görsel ilgi ve ayrıntı sunan bir pastanın üzerine krema olarak düşünün. Aksesuarlarınızı tasarım sürecinde tedarik ederseniz, odanız/odalarınız eksiksiz görünecektir.

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR
16.10.2021

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR Fırıncılar olarak fırın tepsilerimiz, kullandığımız herhangi bir malzeme veya sahip olduğumuz herhangi bir beceri kadar önemlidir. Kaliteli fırın tepsileri kullanmak, unlu mamullerinizi olabilecekleri en iyi hale getirmede uzun bir yol kat edecektir! Bazı yeni tavalar için pazardaysanız, pişirme ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?
12.10.2021

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?

İyi döşenmiş bir dekor için renk seçimi, iç tasarım kurallarından birini uyguladığınızda kolaydır. Bu zamana göre test edilmiş kılavuzlar, ev dekorunuzda kullanmak için en uyumlu renkleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.