Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet
İç Tasarımda Kontrastın Önemi
07.11.2021

İç Tasarımda Kontrastın Önemi

İç Tasarımda Kontrastın Önemiİç tasarım meraklıları, bir odanın ilk izleniminin ne kadar önemli olabileceğini bilir. Öğeleri görsel olarak çok çarpıcı olduğu için ilk bakışta nefesinizi kesen bazı alanlar var, ancak yine de birbirine uyuyor. Diğer odalar neredeyse bir şey eksik gibi düz düşüyor. Kontrast, bu unutulmaz mekanlara etkisini veren gizli bileşendir. Doğru kullanıldığında, bu temel tasarım ilkesi, aynı anda bir araya getirirken iç mekanlarınıza büyük miktarda görsel ilgi katabilir.

Birçoğu, başarılı bir iç mekanın önemli bir bileşeni olduğunu düşünüyor. Ancak, bu fikirde yeniyseniz endişelenmeyin, bu yazı tam size göre. Kontrastın önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu bir sonraki projenize nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Bu, tasarımlarınızı bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan temele dönüş astarıdır.


Renk kullanarak kontrast oluşturun


Bu muhtemelen kontrastın en belirgin kullanımı ve en kolayı! Bir odaya  tamamlayıcı bir renk şeması vermek- veya renk tekerleğinin zıt uçlarında iki renk kullanan bir renk - en güçlü etkiyi yaratacaktır. Bunun için siyah beyazın modası asla geçmeyecek. Ancak, stil anlayışınız biraz daha renkliyse, mavi ve turuncu ya da mor ve sarı gibi renk kombinasyonlarını da kullanabilirsiniz.

İç dekorasyon

Her tasarımda olduğu gibi, bu mekanlarda bir rengin baskın rol alması gerektiğini unutmayın. diğeri onu vurgular. Duvarlar için bir renk seçerken diğerini tekstil, mobilya ve aksesuarlarda kullanmayı düşünün. Alanlarının bu kadar yüksek kontrastlı olmasına tam olarak hazır olmayanlar için, işleri yumuşatmanın bir yolu var. Sadece ek nötrler eklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak, gözlerinize dinlenecek bir yer verirken, aynı zamanda zıt renklerinizin ortaya çıkması için sessiz bir arka plan sağlar.


Doku ile oynayın


Dokunun önemini yeterince vurgulayamayız , ancak bu durumda iki kavram el ele gider. İç tasarım dilinde doku, algılayış  biçimimizi ifade eder. tasarım öğelerinin hissettiği Örneğin, yukarıdaki resimdeki pürüzsüz masa üstü ile serin ve inişli çıkışlı karo backsplash üzerinde elinizi gezdirmenin ne kadar farklı hissettireceğini hayal edin.

İki zıt dokuyu bir araya getirmek, alana görsel ağırlık katar, bu da tasarımınızın bileşenlerinin daha kolay bir şekilde dikkat çekebileceği anlamına gelir. Bu, iki zıt doku - kaba ve pürüzsüz - birbirine yakın olarak kullanıldığında en iyi sonucu verir. Bu öğeleri doğru şekilde nasıl eşleştireceğinize gelince, kaba görünümlü tekstilleri şık mobilyaların altında eşleştirmeyi veya pürüzsüz yüzeylerin üzerine dokulu bir kaplamaya sahip aydınlatma ve dekor öğelerini yerleştirmeyi düşünün.


Kontrastın önemini göstermek için malzemeleri karıştırın ve eşleştirin


Bu adım neredeyse varsayılan olarak elde edilir. Son görünümü oluşturmak için bir araya getirilen tüm tasarım öğeleri nedeniyle, her tasarım doğal olarak birkaç farklı malzeme içerecektir. Ancak bu durumda, birbirinden farklı hissettiren öğeleri bilerek seçmeyi kastediyoruz. Bu, ürünün hangi malzemeden yapıldığına veya ürünün nasıl göründüğüne atıfta bulunabilir. Mobilya için, ahşap ve taş gibi doğal malzemeleri krom ve çelik gibi metallerle karıştırmayı düşünün. Aynı şekilde, kumaşlara odaklanırken, bazı desenli öğeleri seçmeyi düşünün, diğerleri ise sadece düz bir renk.


Çeşitli şekiller deneyin


Şekil ve form, bir alana kontrast eklemenin harika yollarıdır. Keskin, açılı köşelerin pürüzsüz, yuvarlak kenarlardan ne kadar farklı görünebileceğini düşündüğünüzde nedenini anlamak zor değil. Bu tür bir kontrast en çok mobilyalarda görülür., ancak ayna gibi aksesuarlarla ve hatta çeşitli duvar sanatı türleriyle de kullanılabilir. Açıkçası, bazı tasarım stilleri burada diğerlerinden daha iyi çalışır.

Yüzyıl ortası modern veya İskandinav gibi geometrik şekillere dayanan estetiği tercih ediyorsanız bu ipucunu düşünebilirsiniz. Farklı stilleri karıştırıp eşleştirmeyi tercih eden eklektik bir tasarım da iyi bir uyum olacaktır. Hangi görünüme karar verirseniz verin, bu dengenin tüm farkı yarattığı bir alandır. Nispeten basit bir arka plana sahip olduğunuzdan emin olun, yani yumuşak renklere ve basit malzemelere sahip bir arka plan, böylece şeklin ön plana çıkmasını kolaylaştırırsınız.

Kontrast, iç tasarımın temel ilkelerinden biridir. Bu, bir odanın hala uyumlu görünürken dikkat çekmesini sağlamak için bir tasarımcının gizli silahıdır. Anahtar, nerede ve nasıl doğru kullanılacağını bilmektir. Bir sonraki projenizi başarılı kılmak için ihtiyacınız olan ipuçlarının yanı sıra kontrastın önemine dair bilgilere sahipsiniz.

Blog Son Eklenenler
İç Tasarımda Kontrastın Önemi
07.11.2021

İç Tasarımda Kontrastın Önemi

İç Tasarımda Kontrastın Önemi İç tasarım meraklıları, bir odanın ilk izleniminin ne kadar önemli olabileceğini bilir. Öğeleri görsel olarak çok çarpıcı olduğu için ilk bakışta nefesinizi kesen bazı alanlar var, ancak yine de birbirine uyuyor. Diğer odalar neredeyse bir şey eksik gibi düz düşüyor. Kontrast, bu unutulmaz mekanlara etkisini veren gizli bileşendir. Doğru kullanıldığında, bu temel tasarım ilkesi, aynı anda bir araya getirirken iç mekanlarınıza büyük miktarda görsel ilgi katabilir.

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!
04.11.2021

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!

Ev Dekorasyon Tarzım Nedir? Dikkat gerektiren bir alanınız var mı veya yeni bir kendin yap ev yeniden tasarım projesine hazır mısınız? Başlamadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var - hangi ev dekor stilinin evinize ve kişiliğinize uygun olduğuna karar verdiniz mi? “Peki, benim tasarım stilim nedir?” sen sor.

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır
01.11.2021

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır

Baharat Baharatlar, çeşitli bitki ve ağaçların tohumlarından, kabuğundan, köklerinden, meyvelerinden veya gövdelerinden gelir. Hem tatlı hem de tuzlu yemekleri geliştirmek için kullanılırlar. Bazı aşçılar, daha yoğun bir lezzet için baharatlarını ezmek veya öğütmek yerine bütün olarak tercih eder. Biber tozu, öğütülmüş tarçın, öğütülmüş karanfil, tartar kreması, kimyon, sarımsak tozu, öğütülmüş ve taze zencefil, kuru hardal, hindistan cevizi, soğan tozu, kırmızı biber, siyah ve kırmızı biber ve tuz gibi en popüler olanlardan bazılarını stoklayın.

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?
26.10.2021

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?

Büyünün ne olduğunu biliyor musun? Enfes iç mekanlara sahip mutlu bir evdir. Görkemli antikalarla bir ev tasarlamak ister misiniz? Eski ev dekoratif öğelerini birleştirmekmodern bir evde neredeyse inanılmaz görünüyor değil mi? Asırlık ev dekoratif öğelerinin 21. yüzyıldaki bir evde yer alacağını hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Peki, size söyleyelim, antikalar modern iç mekanların anahtarıdır. Antikalar her geçen gün popülerliğini artırıyor.

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI
23.10.2021

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI Orta sehpa , oturma odası tasarımınızın önemli bir parçasıdır. Bu yüzden bu tablonun seçimine tüm sorumlulukla yaklaşmalı ve ideal modeli seçmelisiniz. Mükemmel orta sehpa, atıştırmalıklara ulaşmak için doğru boyutta, kitapları ve hatta ayaklarınızı destekleyecek kadar sağlam ve estetik olarak uyum sağlamalıdır.

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
19.10.2021

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER Herhangi bir alanı yeniden tasarlarken, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, asla gözden kaçırılmaması gereken bir unsur vardır: aksesuarlar . Aksesuarların Önemi ve Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Aksesuarlar olmadan, ne kadar güzel dekore edilmiş veya döşenmiş olursa olsun, mekanlarınız inanılmaz derecede sevilmeden görünecek ve hissedilecektir. Aksesuarları, görsel ilgi ve ayrıntı sunan bir pastanın üzerine krema olarak düşünün. Aksesuarlarınızı tasarım sürecinde tedarik ederseniz, odanız/odalarınız eksiksiz görünecektir.

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR
16.10.2021

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR Fırıncılar olarak fırın tepsilerimiz, kullandığımız herhangi bir malzeme veya sahip olduğumuz herhangi bir beceri kadar önemlidir. Kaliteli fırın tepsileri kullanmak, unlu mamullerinizi olabilecekleri en iyi hale getirmede uzun bir yol kat edecektir! Bazı yeni tavalar için pazardaysanız, pişirme ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?
12.10.2021

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?

İyi döşenmiş bir dekor için renk seçimi, iç tasarım kurallarından birini uyguladığınızda kolaydır. Bu zamana göre test edilmiş kılavuzlar, ev dekorunuzda kullanmak için en uyumlu renkleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.