Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet
AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
19.10.2021

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

Herhangi bir alanı yeniden tasarlarken, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, asla gözden kaçırılmaması gereken bir unsur vardır: aksesuarlar .
Aksesuarların Önemi ve Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Aksesuarlar olmadan, ne kadar güzel dekore edilmiş veya döşenmiş olursa olsun, mekanlarınız inanılmaz derecede sevilmeden görünecek ve hissedilecektir. Aksesuarları, görsel ilgi ve ayrıntı sunan bir pastanın üzerine krema olarak düşünün. Aksesuarlarınızı tasarım sürecinde tedarik ederseniz, odanız/odalarınız eksiksiz görünecektir.


Aksesuarların Önemi

dekorasyonda aksesuar


Onlar güçlü bir araçtır ve işte nedeni.
* Doku, renk, desen ve form katarak mekanlarınıza hayat verirler.
* Aksesuarlar sadece göz kamaştırıcı değildir - nesneler vazo, kitap ve kase gibi formlarında işlevsel olabilir.
* Aksesuarlar tasarım şemanızı bir araya getirir.


Yapılacaklar

dekorasyon


1. Bir tasarım şemasını bir araya getirirken her zaman aksesuarlar için bütçe ayırın. Asla sonradan düşünülmemelidirler. En başından bütçe ayırırsanız, zor kazanılan tüm paranızı mobilyalara ve dekorasyona harcamak zorunda kalmayacağınızı ve sıkıcı bir alan bırakmayacağınızdan emin olursunuz.
2. Kendi Hikayenizi Anlatın – Halihazırda sahip olduğunuz şeyleri gözden geçirin ve yeni planınızda neyin işe yaradığını görün. Aile yadigarı, fotoğraflar ve ilgi alanlarınız gibi hatıralar eklemek, bir kişi olarak kim olduğunuzu gösterir. Sevdiğiniz şeylerin etrafınızda olması, evlerinizden daha çok keyif almanızı sağlayacaktır. Bu kişisel dokunuşlar, ziyaretçileriniz de olduğunda genellikle harika konuşma noktalarıdır.
3. Sadece mekanlarınızı değil ,  tarzınızı ve zevkinizi de yansıtan aksesuarları seçin  . Böyle yaparak, evinizdeki yapım olacak  benzersiz  ve  bireysel  sana.
Karıştırın


Burada aksesuarlar, tamamen beyaz bir renk şemasına parlak renk patlamaları eklemek için kullanılmıştır. Kişisel fotoğrafların, çağdaş ve daha geleneksel sanat eserleriyle birlikte nasıl sergilendiğine dikkat edin. Eski ile yeniyi karıştırmak ilginç bir alan yaratır. Burada kimin yaşadığına dair kişisel bir hikaye anlatıyor . Seçilen aksesuarlar rahat ve eğlenceli gayri resmi bir alan yarattı ve eğlenceli geleneksel sarkıt lambalara bağlandı.
 
Odanızı Canlandırın – Doku Ekleyin


Örtüler, koyun postları, minderler ve çiçekler gibi aksesuarların eklenmesi doku ve ilgi katar. Bu büyüleyici oda, bu karanlık alanı  görsel olarak kaldırmak için aksesuarlar kullanır .

Daha Büyük Etki İçin Küçük Aksesuarları Gruplandırma


Büyük nesneler bir yana, aksesuarların bir arada gruplandırılması daha fazla görsel etki sağlar. Hatırlanması gereken iyi bir ipucu, bir odaya yayılırsa daha küçük eşyaların kaybolacağıdır.
 
Ölçek ve Form Karışımı


Aksesuarlarınızın ölçeğini değiştirmek, formlarını (şeklini) dikkate almak, etki ve görsel ilgi sağlayacaktır. Burada farklı ölçekli sanat eserleri, kubbe ve biblo kutusunun 3 boyutlu formlarıyla tezat oluşturuyor. Bitki, bu güzel tasarlanmış alana doku, yaşam ve renk katıyor.

At gözlüklerini çıkar


Bu güzel aynalar, bir sanat galerisi duvarına harika bir alternatiftir . Yansıtıcı yüzeyler ile mekana etki, ilgi ve detay kazandırmak.

Mimariyi Geliştirin


Herhangi bir alana aksesuar eklerken ölçek ve orantı önemlidir. Aksesuarlar odalarınızla çalışmalı ve onları zenginleştirmelidir . Yüksek tavanlı bir odanız olduğu için şanslıysanız, gidin o uzun bitkiyi ekleyin ve odanın yüksekliğini gösterin.

Dekorunuzu Tamamlayın


Dekorunuzu tamamlayan aksesuarlar seçin. Burada tek renkli aksesuarlar ((tek bir renk tonu, tonlar ve tek bir tonun tonları) görsel olarak çevreleriyle uyum sağlar ve bir alana göz yormayan yumuşak bir etki yaratır.
 
Sürpriz Öğesini Ekleyin


Hayattan daha büyük olan bu saat, odaya bir vay faktörü sağlayan bir sürpriz unsuru ekler. Bir odadaki beklenmedik aksesuar, güçlü bir etki sağlamanın iyi bir yoludur.

Yapılmaması gerekenler
* Aksesuarları bir alana yaymak, görsel etkilerini azaltır ve daha az önemli hale gelir.
* Mekanlarınızı anlamsız nesnelerle karıştırmamaya çalışın. Bir nesne için sevgi veya kullanım hissetmiyorsanız, kurtulun. Sadece uzun vadede sizi mutsuz eder.
* Aksesuarları çok aynı/birleşik seçmeyin, aksi takdirde doğal olmayan, yapmacık bir görünüm elde edersiniz. Karıştırın ve daha fazla ilgi yaratacaksınız.
* Küçük alanları büyük nesneler/aksesuarlarla boğmamaya çalışın, aksi takdirde odanızın sıkışık hissedeceğini ve görüneceğini göreceksiniz.

Blog Son Eklenenler
İç Tasarımda Kontrastın Önemi
07.11.2021

İç Tasarımda Kontrastın Önemi

İç Tasarımda Kontrastın Önemi İç tasarım meraklıları, bir odanın ilk izleniminin ne kadar önemli olabileceğini bilir. Öğeleri görsel olarak çok çarpıcı olduğu için ilk bakışta nefesinizi kesen bazı alanlar var, ancak yine de birbirine uyuyor. Diğer odalar neredeyse bir şey eksik gibi düz düşüyor. Kontrast, bu unutulmaz mekanlara etkisini veren gizli bileşendir. Doğru kullanıldığında, bu temel tasarım ilkesi, aynı anda bir araya getirirken iç mekanlarınıza büyük miktarda görsel ilgi katabilir.

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!
04.11.2021

İç Dekorasyon Stilinizi Belirleyin!

Ev Dekorasyon Tarzım Nedir? Dikkat gerektiren bir alanınız var mı veya yeni bir kendin yap ev yeniden tasarım projesine hazır mısınız? Başlamadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var - hangi ev dekor stilinin evinize ve kişiliğinize uygun olduğuna karar verdiniz mi? “Peki, benim tasarım stilim nedir?” sen sor.

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır
01.11.2021

Baharatlar Nasıl Stoklanır ve Depolanır

Baharat Baharatlar, çeşitli bitki ve ağaçların tohumlarından, kabuğundan, köklerinden, meyvelerinden veya gövdelerinden gelir. Hem tatlı hem de tuzlu yemekleri geliştirmek için kullanılırlar. Bazı aşçılar, daha yoğun bir lezzet için baharatlarını ezmek veya öğütmek yerine bütün olarak tercih eder. Biber tozu, öğütülmüş tarçın, öğütülmüş karanfil, tartar kreması, kimyon, sarımsak tozu, öğütülmüş ve taze zencefil, kuru hardal, hindistan cevizi, soğan tozu, kırmızı biber, siyah ve kırmızı biber ve tuz gibi en popüler olanlardan bazılarını stoklayın.

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?
26.10.2021

ANTIKALARI EV DEKORASYONUNUZA NASIL DAHIL EDEBILIRSINIZ?

Büyünün ne olduğunu biliyor musun? Enfes iç mekanlara sahip mutlu bir evdir. Görkemli antikalarla bir ev tasarlamak ister misiniz? Eski ev dekoratif öğelerini birleştirmekmodern bir evde neredeyse inanılmaz görünüyor değil mi? Asırlık ev dekoratif öğelerinin 21. yüzyıldaki bir evde yer alacağını hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Peki, size söyleyelim, antikalar modern iç mekanların anahtarıdır. Antikalar her geçen gün popülerliğini artırıyor.

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI
23.10.2021

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI

ORTA SEHPA ŞIKLIĞI Orta sehpa , oturma odası tasarımınızın önemli bir parçasıdır. Bu yüzden bu tablonun seçimine tüm sorumlulukla yaklaşmalı ve ideal modeli seçmelisiniz. Mükemmel orta sehpa, atıştırmalıklara ulaşmak için doğru boyutta, kitapları ve hatta ayaklarınızı destekleyecek kadar sağlam ve estetik olarak uyum sağlamalıdır.

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
19.10.2021

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

AKSESUARLARIN ÖNEMI VE YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER Herhangi bir alanı yeniden tasarlarken, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, asla gözden kaçırılmaması gereken bir unsur vardır: aksesuarlar . Aksesuarların Önemi ve Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Aksesuarlar olmadan, ne kadar güzel dekore edilmiş veya döşenmiş olursa olsun, mekanlarınız inanılmaz derecede sevilmeden görünecek ve hissedilecektir. Aksesuarları, görsel ilgi ve ayrıntı sunan bir pastanın üzerine krema olarak düşünün. Aksesuarlarınızı tasarım sürecinde tedarik ederseniz, odanız/odalarınız eksiksiz görünecektir.

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR
16.10.2021

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR

FIRIN PİŞİRME KAPLARI NASIL SEÇILIR Fırıncılar olarak fırın tepsilerimiz, kullandığımız herhangi bir malzeme veya sahip olduğumuz herhangi bir beceri kadar önemlidir. Kaliteli fırın tepsileri kullanmak, unlu mamullerinizi olabilecekleri en iyi hale getirmede uzun bir yol kat edecektir! Bazı yeni tavalar için pazardaysanız, pişirme ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?
12.10.2021

İç Tasarımda Renkler Nasıl Eşleştirilir?

İyi döşenmiş bir dekor için renk seçimi, iç tasarım kurallarından birini uyguladığınızda kolaydır. Bu zamana göre test edilmiş kılavuzlar, ev dekorunuzda kullanmak için en uyumlu renkleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.